Výměna oleje a provozních kapalin

Kdo seje vítr, sklízí bouři! Tak na to svoje autíčko nekašlete, jinak bude průvan v peněžence.

Pravidelná kontrola vozidla a výměna provozních kapalin jsou pro provoz automobilu velmi důležité. Pokud se tato péče zanedbá, může to způsobit závažné poruchy. Jestli si říkáte, že dokud auto jezdí, nebudete do toho nic cpát. Jenže až přestane, bude to stát několikanásobně víc. V tomto případě je to kdo šetří platí za tři!

Výměna oleje

Výměna oleje a olejového filtru je nezbytnou součástí pravidelné péče o vaše vozidlo. Najetým počtem kilometrů se olej opotřebovává, přesný interval, kdy je třeba olej měnit, je dán typem vozidla a každý výrobce určuje limit jiný. Samozřejmostí je, aby majitelé vozidel volili olej, který je pro jeho typ vozidla určen, jinak může docházet k poškození převodovky, poškození motoru nebo snížení výkonu motoru. Každý řidič zjistí svůj typ vozidla, vhodné množství i vhodný typ oleje v servisní knížce, interval výměny také závisí na typu motoru a jeho provozu a zátěži.

Životnost a kvalita oleje časem klesá, olej ztrácí své mazací vlastnosti, proto se všeobecně doporučuje dodržovat interval výměny oleje alespoň cca 1x za rok, v případě, že má auto najeto málo kilometrů, s navyšováním kilometrů se pak interval zkracuje, čím více je vozidlo zatěžováno, tím dříve je nutné olej vyměnit.

Přivezte k nám auto na servisní prohlídku, po dobu prohlídky budete jezdit v náhradním autě.

Náhradní vozidlo

Výměna brzdové kapaliny

Brzdová kapalina by se u vozidel měla měnit pravidelně alespoň jednou za dva roky. Je to důležité zejména kvůli bezpečnosti účastníků silničního provozu. Důležitá je tedy pravidelná kontrola vozidla, v autoservisu vám kvalitu brzdové kapaliny změří speciálním testovacím zařízením, zásadní je její bod varu, a potom vlastnosti jako chemická stabilita, nízká agresivita vůči ostatním součástem brzdového systému a mazací schopnost. Po testu se kapalina doplní vhodná pro daný typ vozidla.

Potřebujete servisní prohlídku? Kontaktujte nás!