Kontrola a údržba brzd

Rozjet se můžes, ale zastavit musíš! Vždy je určitě lepší, když to máte pod kontrolou.

Brzdová soustava je velmi důležitou součástí vozidla, na které přímo závisí nejenom Váš život. A i když nejde o život, jde minimálně o Vaše peníze. Když zastavíte metr před překážkou, nebude to stát nic, možná tak maximálně vyčistění sedačky a nový trencle. Ale mít zaražené tažné zařízení před vámi jedoucího auta v chladičí nebo nedejbože dál, to už něco stát bude.

Kontrola brzdové soustavy

Vliv času se podepisuje téměř na všem, proto kontrola a údržba brzd patří mezi nezanedbatelnou součást péče o auto. Pravidelné kontroly mohou odhalit závady, které můžou vést ke katastrofálním následkům. Odborná prohlídka ukáže, v jakém skutečném stavu brzdy jsou, může odhalit možné opotřebení brzdových destiček, brzdových kotoučů a čelistí. Také závady a netěsnosti na přívodech brzdové kapaliny, jestli jsou pryžové části vadné a mnoho dalších poruch, které by při provozu mohly způsobit katastrofu.

Zaregistrovali jste problém při brzdění? Neriskujte, raději auto odstavte a zavolejte naši odtahovou službu!

Odtahová služba

Údržba brzdové soustavy

Běžnou údržbu lze provést bez speciální techniky, zkontrolují se při ní přední a zadní brzdové kotouče, brzdové destičky, zadní brzdové bubny a lanovody pro ruční brzdu. S technikou se poté kontroluje podtlakový posilovač brzd, hlavní brzdový válec, protiblokovací systém ABS a elektronické součásti brzdového systému.

Potřebujete zkontrolovat brzdy? Kontaktujte nás!