Příprava auta na zimní období

Ať máte v zimě čím startovat, ostřikovat, ometat, škrábat a hlavně jezdit!

Příprava auta na zimu by se neměla zanedbávat, nejde pouze o přezutí pneumatik na zimní, zapotřebí je také zkontrolovat další zařízení vozu. Šikovní řidiči si v základu dokáží auto připravit sami. Ti chytří to raději svěří odborníkům a když uhodí mrazy nebo napadne sníh, nehloubají při startování vozu, jestli náhodou něco neopomněli.

Prohlídka automobilu před zimou

Co tedy musí řidič před zimou zkontrolovat a nachystat? Jde o již zmíněné zimní pneumatiky, dále nachystat nemrznoucí směs do ostřikovačů, ta letní zamrzá už při teplotě okolo nuly. Kontrolovat by se měly i stěrače a světla, zda správně fungují. Doporučujeme ošetřit pryžové těsnění u dveří vhodným přípravkem - při vyšších mrazech se vám to vyplatí a do auta se dostanete bez zkoušení pevnosti klik nebo prověrky vaší fyzické síly v tahu.

To co si sám řidič zkontrolovat nemůže, zastoupí odborně autoservis, zkontroluje stav motoru a baterie, stav oleje a směs v chladící soustavě.

Při výměně zimních pneumatik vám všechno potřebné zkontrolujeme a doplníme.

Pneuservis

Nezapomeňte na zimní výbavu v kufru

V zimě by auto mělo mít i nezbytné vybavení v podobě košťátka, škrabky, lopatky a další doplňky v mrazu užitečné. Co si budem povídat, na vojně každý nebyl a tank umí řídit jenom málokdo, ač to v zimě vypadá, že to umí spousta lidí. Proto smeták oceníte při ometání auta, ze kterého potom budete mít daleko lepší výhled. Při častém cestování, zejména do horských oblastí, můžeme jen doporučit mít ve voze teplou deku a sněhové řetězy.

Chcete připravit auto na zimu? Kontaktujte nás!